Swisspor Lambda Max Fasada

Swisspor Lambda max Fasada to flagowy styropian grafitowy marki Swisspor. Produkowany wcześniej pod nazwą Lambda fasada. Technologia wykonania gwarantuje wytrzymałość na zginanie 115 kPa czyli najwyżej w tej klasie produktów w Polsce. Współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,031 W/mK to najlepszy wynik dla elewacyjnych styropianów grafitowych. Producent deklaruje także wagę płyt 13,5 kg/m3. Choć produkt ten nie różni się zbytnio współczynnikiem lambda od płyt grafitowych 033 czy 032, należy zwrócić uwagę, na istotną różnicę w wytrzymałości. Wytrzymałość na zginanie i rozciąganie oraz ciężar sprawiają, że produkt ten jest odczuwalnie twardszy i solidniejszy niż lekkie styropiany grafitowe.
swisspor lambda max fasada

Swisspor Lambda max Fasada

Głównym zastosowaniem tego typu płyt są elewacje budynków jedno i wielorodzinnych. Jak widać jest to styropian wzorcowy, jeśli tylko cena jest niższa od podobnych produktów innych producentów takich jak Austrotherm czy Termo Organika warto skorzystać z takiej okazji. W 2016 roku taka okazja zdarzyła się aż 3 razy i trwała tylko kilka dni z powodu dużych wahań ceny polistyrenu na rynku pierwotnym. W drugiej dekadzie stycznia 2017 obserwowaliśmy jeszcze bardziej widoczne korzystne warunki. Cena Lambda White Fasada była na podobnym poziomie co produkty konkurencyjne bez białej zabezpieczającej warstwy. Promocja ta trwała aż 30 dni.

Logistyka

Producent deklaruje dostawy styropianu grafitowego gratis przy spełnieniu minimum logistycznego. Rozładunek styropianu leży po stronie zamawiającego. Styropian grafitowy nie frezowany o standardowych wymiarach 2 | 3 | 4 | 5 | 10 | 12 | 15 i 20 cm dostarczany jest w paczkach o zawartości 0,3 m3 w postaci gotowych płyt o wymiarach 0,5 x 1,0 m. Sposób pakowania styropianu można sprawdzić pod linkiem www.hurtowniastyropianu.pl/pakowanie.

Do miejsca rozładunku powinna prowadzić utwardzona droga publiczna z możliwością wjazdu dla samochodów ciężarowych o ładowności 8T. Z przyczepą lub bez w przypadku zamówień do 150 opakowań. Kierowca powinien mieć możliwość łatwego zawrócenia bądź wycofania.

Cena styropianu

Jeśli chcesz sprawdzić aktualną, promocyjną cenę tego styropianu zapraszamy do sklepu Swisspor Lambda Max Fasada